
ji danej strony w wynikach wyszukiwania. Wszystko to daje szansę uzyskania świetnych rezultatów za jak najniższą cenę. Dzięki temu am się szansę dotarcia do nowego grona odbiorców w bardzo krótkim czasie. Wiedzą o tym duże firmy, małe przedsiębiorstwa i chociażby blogerzy. Wszyscy oni są bardzo zainteresowani wyborem fraz i późniejszym pozycjonowaniem stron internetowych w Google.
Co wpływa na pozycję w Google?
Czynników, które mają wpływ na pozycję strony internetowej jest bardzo, bardzo dużo. Są to czynniki związane z działalnością samego Google, jak i generalnie rynku marketingu internetowego, czy jakichś międzynarodowych regulacji. Trzeba pamiętać o tym, że pozycja Google jest dziś tak duża, iż nie może on być traktowany po prostu jako prywatna firma, ale jako przedsiębiorstwo zaufania publicznego, które po prostu kształtuje cały rynek i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie właściwie całych krajów i ich gospodarek. Na pozycję strony wpływają natomiast takie czynniki jak ilość linków, jakość napisanego tekstu, odpowiednia optymalizacja strony internetowej – mamy tu na myśli zarówno optymalizację contentu, jak także techniczny aspekt projektowanej witrny www. Struktura nagłówków, metadane, niewielki rozmiar danej witryny.
Szczególną rolę w procesie pozycjonowania stron
Szczególną rolę w procesie pozycjonowania stron odgrywają media społecznościowe takie jak Google+, Facebook, Twitter, które są zintegrowane zazwyczaj z daną stroną internetową.
W skład optymalizacji treści wchodzi m.in.:
Dawniej działania te ograniczały się do zmiany treści tagów meta Keywords i Description, których obecność na stronie dla większości współczesnych wyszukiwarek ma znaczenie marginalne.
Działania w dużej mierze niewidoczne dla przeciętnego użytkownika strony, mające jednak wpływ na jej indeksowanie i klasyfikacje w wyszukiwarkach to np.:
SEF to pojęcie odnoszące się do jasnego i czytelnego formułowania adresów stron internetowych. SEF ma na celu eliminację niezrozumiałego kodu z odnośników stron przy jednoczesnym przekazaniu wartościowych informacji (np. słowa kluczowe) oraz ułatwienia odwiedzającemu poruszanie się po stronie i odszukanie interesujących wiadomości. SEF ma również pozytywne przełożenie na tzw. optymalizację stron pod kątem wyszukiwarek.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Optymalizacja_dla_wyszukiwarek_internetowych